3. kolo certifikace výrobků regionální značkou PRÁCHEŇSKO

14. února se již potřetí sešla certifikační komise značky Prácheňsko regionální produkt, aby posoudila další žádosti o přidělení značky. Zájemci o značku opět představovali záběr do širokého spektra místní, převážně rukodělné výroby.  Z 10 přihlášených certifikační kritéria splnilo 8 žadatelů a značka tak dnes může prezentovat celkem 65 certifikovaných výrobců. V rámci celonárodního značení je to úctyhodné číslo a my touto cestou vzdáváme hold nejen nově certifikovaným, ale všem těmto neuvěřitelně šikovným a houževnatým lidem ze Strakonicka, Blatenska, Písecka a Vodňanska.  

Přestože je značka určena především menším producentům, kterým dokáže pomoci s propagací, tentokrát se k regionální kvalitě přihlásil i zástupce těch větších a v rámci Strakonicka jeden z nejvýznamnějších výrobců: DUDÁk – Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. Koordinátory značky velmi potěšil zájem této společnosti o značku, ale i o Prácheňsko jako takové. To ostatně dokazují i etikety na většině produktů pivovaru, kde se milovník zlatého moku může dočíst, že se jedná právě o pivo z Prácheňska. Že je o prácheňské pivo stále větší zájem, mimo jiné dokazuje i řada různých ocenění a značení kvality.

Ale vraťme se zpátky k řemeslníkům a jmenujme několik šikovných dívek a žen, které dokáží z běžných surovin a materiálů vykouzlit věci praktické a krásné. Tedy věci, které vám nejen zpříjemní život, ale potěší i vaše oko. Paní Miloslava Laiblová má za sebou 20 let usilovné práce, během kterých získala i takové ocenění jako je Podnikatelka roku. Nicméně stále u nás platí staré úsloví, že doma není nikdo prorokem a tak obdivuhodný design jejích keramických knoflíků a šperků oceňují především zákazníci v zahraničí. Tam se ostatně teď chystá i Štěpánka Krýzová, která se se svými kraslicemi zdobenými reliéfní voskovou malbou zúčastní mezinárodní výstavy kraslic ve starobylém rakouském městě Enns. My jejím čerstvě certifikovaným výrobkům přejeme hodně úspěchů a také si přejeme více tak mladých výrobců do naší značky.

Paní Dana Koubková z Blatenska svými výrobky doplnila nabídku certifikovaných výrobků svými košíky z pedigu. Rozhodně neprohloupíte, pokud si do domácnosti pořídíte některý z jejích originálních výrobků. Jiné zákaznice zase ocení nabídku textilních kabelek a tašek, které ze zbytků různých látek šije paní Veronika Outlá.

Pokud jste milovnice křehké krásy autorské paličkované krajky, rozhodně navštivte webové stránky paní Věry Landsingerové. Její krajkářský ateliér vám nabídne výběr originálních oděvních i bytových doplňků. Paličkovaný klobouk nebo brož z vás učiní skutečnou dámu vybavenou pro každou společenskou příležitost.

Ale abychom nezapomněli na muže: Pan Zdeněk Buzek značku získal pro svoje výborné zahradní žampiony, pan Vladislav Císař pro včelí med z lokality obce Kladruby u Volenic.

Všem oceněným blahopřejeme a přejeme jim hodně osobních i pracovních úspěchů.

Přehled všech oceněných v rámci 3. kola certifikace výrobců:

MAS LAG Strakonicko

Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. – Pivo z Prácheňska

Miloslava Laiblová – Originální keramické knoflíky a šperky

Štěpánka Krýzová – Malované kraslice

Věra Landsingerová – Autorské ručně paličkované krajky

Vladislav Císař – Včelí med

MAS Svazku obcí Blatenska

Dana Koubková – Užitné a dekorativní výrobky z pedigu

Veronika Outlá – Originální kabelky

MAS Střední Povltaví

Zdeněk Buzek – Žampiony zahradní

Fotografie ze zasedání certifikační komise: